PRP Tedavisi

Saçlarınızın eski ve sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlayan PRP Tedavisi, bir kök hücre nakil operasyonudur. Saç uzmanları tarafından geliştirilmiş olan bu teknoloji seyrek ve dökülmüş saçların onarımını ve güçlenmesini sağlayacak tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Sağlıklı ve kolay bir yöntem olan PRP ile siz de saçlarınızın eski görünümüne dönmesini sağlayabilirsiniz.

PRP Tedavisi Nedir?

Kök hücre tedavisi olarak tıbbi literatürde yerini almış olan PRP Tedavisi, hastanın saç bölgesindeki seyrelmelere neden olan ölü hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir operasyondur. Saç uzmanları ve cerrahları tarafından gerçekleştirilen bu operasyon, hastanın vücudundan kök hücrelerin alınması ve daha sonra saç bölgesine nakil edilmesi işlemidir. Ölü hücrelerin saf dışı kalarak, yeni ve sağlıklı saç hücrelerinin oluşturulması sağlanır.

PRP Terapisi

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır

Cilt gençleştirme operasyonu olarak da bilen PRP tedavisi, Platelet Rich Plasma Platelet operasyonu olarak geçmektedir. Açılımı trombosit pıhtı hücresi ve yenilenmiş plazma olarak tıbbi litaretürde yer almıştır. Vücudun sağlıklı kök hücrelerinin olduğu yerlerden iğne işlemişle, hücrelerin alınması ve kafa kısmındaki hasarlı bölgelere nakil edilmesi sonucu işlem başarıyla gerçekleşir.

PRP Saç Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi seansları arasında en kısa seanslardan birine sahip olan PRP, 3 ile 6 hafta süren 4-6 seanstan oluşmaktadır. Yaklaşık 20 dakika süren PRP uygulama, hastanın cilt yapısına göre uzunluk ya da kısalık gösterebilmektedir.

Garantili Saç Ekim Hizmetlerimiz için Hemen Arayın!

Bize Ulaşın!